Kosmetologia / Medycyna Estetyczna

Opis zabiegów

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa / frakcyjna- odmłodzenie i redukcja zmarszczek

ODMŁODZENIE DZIĘKI SUBSTANCJOM AKTYWNYM

Mezoterapia Mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji.

Wyobraź sobie zabieg, podczas którego specjalistyczna głowica z kilkudziesięcioma mikroigiełkami delikatnie nakłuwa naskórek skóry Twojej twarzy.

Te mikro nakłucia pobudzają i stymulują naskórek. To powoduje, że jego przepuszczalność zwiększa się wielokrotnie, a dzięki temu Twoja skóra jest gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli i to na idealnej głębokości.

Dzięki temu zabiegowi Twoja skóra zyskuje ujędrnienie, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować.

Olbrzymią zaletą tego właśnie zabiegu jest to, że Twoja skóra sama zaczyna produkować kolagen.

Kiedy warto skorzystać z mezoterapii mikroiigłowej

  • Jeśli oglądając w lustrze swoją twarz dostrzegasz zmarszczki i czujesz, że twoja skóra traci jędrność,
  • Jeśli uświadamiasz sobie, że botoks lub wypełniacze działają chwilowo i po prostu widać, kiedy ktoś je stosuje
  • Jeśli obawiasz się igieł to ten zabieg Ci się spodoba

Zabieg bardzo przyjemny, ładnie napinający skórę, wygładzający i rozjasniajacy, wzmacniający naczynka, wyrownujący koloryt

Przeciwwskazania:

  • stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry
  • ciąża i karmienie piersią
  • epilepsja
  • aktywny trądzik różowaty
  • alergia na preparaty
  • nadwrazliwość skórna, łuszczyca, egzema
  • laser ablacyjny (6-15 miesięcy) laser nieablacyjny (4tyg.)
  • nieustabilizowana cukrzyca
  • choroby autoimmunologiczne
  • choroba nowotworowa do 5 lat od wyleczenia
  • problemy z krzepliwością
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych, aspiryny
  • przeszczepy skóry (do 6 miesięcy), wypełniacze, botoks (14 dni), sterydoterapia (6-8tyg.)

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjna i obecnie najnowocześniejsza metoda modelowania sylwetki z dziedziny medycyny estetycznej, przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, które borykają się z kompleksami związanymi z drobnymi mankamentami swojej figury.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Podczas lipolizy iniekcyjnej tkanka tłuszczowa jest likwidowana poprzez podawanie zastrzyków z substancji, która prowadzi do rozpuszczania komórek tłuszczowych. W miejscach wstrzyknięcia preparatu powstaje kontrolowany i zamierzony, niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Uwalniające się z komórek tłuszcze trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie są wydalane z organizmu.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Istotne jest to, że pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Po podaniu zastrzyków może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, czasami powstają także lekkie zasinienia po nakłuciu igłą. Miejsca na ciele poddawane zabiegowi niekiedy stają się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk, pacjenci mogą odczuwać też delikatny ból lub świąd skóry. Jednak taka reakcja utrzymuje się zwykle przez kilka dni po zabiegu i stopniowo ustępuje. Aby złagodzić wymienione dolegliwości, stosuje się środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe. Po wykonanej lipolizie iniekcyjnej można od razu wrócić do pełnej aktywności, pobyt w klinice nie jest konieczny. Zabieg trwa średnio do 30 minut, w zależności od tego, do jakiej części ciała podawany jest preparat. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie. Dobrym uzupełnieniem terapii jest masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek.

Lipoliza iniekcyjna – wskazania

Lipoliza iniekcyjna jest odpowiednia dla osób chcących zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Zabieg umożliwia pozbycie się takich problemów jak:

  • fałdy tłuszczu na brzuchu,
  • podwójny podbródek,
  • poduszeczki tłuszczowe w okolicy pach,
  • fałdy na plecach, znajdujące się poniżej żeber,
  • otłuszczony, tzw. byczy kark,
  • ginekomastia męska,
  • zbyt grube pośladki, uda, kolana,
  • za szerokie biodra.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i laktacja,
  • ostre choroby nerek i wątroby,
  • cukrzyca,
  • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
  • stałe stosowanie leków rozrzedzających krew,
  • choroby tarczycy (Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero)

Jakie efekty zapewnia lipoliza iniekcyjna?

Przeprowadzenie serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej pozwala na utratę nawet 4-5 cm w obwodzie w miejscu, gdzie został wstrzyknięty preparat. Jeżeli ilość tkanki tłuszczowej jest niewielka, do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów wystarczą nawet dwa lub trzy zabiegi. Lipoliza iniekcyjna pozwala na zmniejszenie obwodu bioder, brzucha, ud, ramion lub innych części ciała, w których ilość komórek tłuszczowych jest według pacjenta zbyt duża

Peeling chemiczny – przyśpieszenie odnowy komórkowej

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

ZALETY ZABIEGU:

  • Może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała;
  • Jest szybki i prosty;
  • Może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga hospitalizacji;
  • W większości przypadków bezbolesny;
  • Natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.

WSKAZANIA

Starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.

Dobór peelingu zależy w dużej mierze od fototypu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry, ekspozycja na słońce oraz oczekiwania pacjenta. Najlepszymi kandydatami do przeprowadzenia zabiegu są osoby o białej skórze, blond włosach i jasnych oczach (niskie fototypy), ze względu na najmniejsze ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji.

RYZYKO I ZALECENIA

Nie stosować kremów z retinolem na wieczór przed zabiegiem. Jeśli zastosujesz taki krem, poinformuj o tym swojego kosmetologa przed wykonaniem peelingu.

Przez 7 dni po zabiegu nie wykonywać forsownych ćwiczeń.

Unikać ekspozycji na słońce przez 3-7 dni po zabiegu oraz stosować odpowiednią ochronę przed słońcem.

SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność peelingu  zależy od wielu czynników, takich jak wiedza na temat stosowanej substancji, cechy leczonej skóry (fototyp, grubość, pochodzenie etniczne, nadwrażliwość), formuła każdej substancji (stężenie, pH), czas kontaktu ze skórą, itp.

W zależności od głębokości działania stosowanych substancji chemicznych, peeling może być powierzchniowy, średni lub głęboki. Im większa głębokość działania, tym większa stymulacja i naprawa skóry, ale również większe ryzyko powikłań.

Stymulatory tkankowe

to wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej preparaty, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza. Jednak każdy z nich jest inny, znaczące różnice odnajdujemy pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się. Zawsze powinny być indywidualnie dobierane do każdego pacjenta. Najpopularniejsze stymulatory tkankowe wykorzystywane do zabiegów w Angelius Medycyna Estetyczna to: kwas L-polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia.

NOWOŚĆ!!! NUCLEOFILL – Lifting na poziomie komórkowym

Nucleofill to preparat do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach:

  • liftingu
  • antyoksydacji
  • nawilżenia

To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Nucleofill to synonim innowacyjnej biotechnologii w medycynie estetycznej i anti-agingu. Ta naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry, zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy. Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach w skórze. Dzięki takiemu pobudzeniu przekształcają się w miofibroblasty. Stymulowany jest proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest „zmiatania” wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiażą wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje się nawilżona i jędrna.

Co to oznacza? Twoja skóra zostanie wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zacznie się regenerować, ulegnie zagęszczeniu i ujędrnieniu. Dodatkowe działanie antoksydacyjne i nawilżające sprawi, że zauważysz wyraźne odmłodzenie skóry, która jednocześnie stanie się promienna i zaczną zanikać objawy stresu oksydacyjnego. Poprawi się koloryt skóry, a drobne zmarszczki ulegną wypłyceniu.
Efekt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz – wyraźny ale naturalny, bez zmieniania rysów twarzy.

Dla kogo? Idealny dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry!

Z czego jest produkt? Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym. Występuje w postaci przezroczystego żelu.

Jak wygląda zabieg? Lekarz wprowadzi Nucleofill drogą iniekcji (tj. za pomocą igły lub kaniulii) w kilku punktach. Zabieg nie jest bolesny, można odczuwać delikatne mrowienie.
Po zabiegu można wrócić bez problemu do codziennych czynności, ewentualnie może się pojawić delikatny obrzęk lub siniak. W celu uzyskania najlepszych efektów, Nucleofill wykonuje się w serii 4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Wyłącznym dystrybutorem produktu jest firma Croma Pharma

Kwas L-polimlekowy (Sculptra)

Sculptra jest biodegradowalnym preparatem wolumetrycznym, który stymuluje produkcję kolagenu w komórkach skóry. Dzięki temu wypełnia zmarszczki i fałdy, a także odtwarza objętość twarzy. Efekty zabiegu są bardzo naturalne i uzyskiwane stopniowo. Mogą utrzymywać się nawet do 2 lat. Wykorzystywana substancja jest biokompatybilna oraz dobrze tolerowana przez pacjentów. W przypadku stymulatora na bazie kwasu L-polimlekowego bardzo ważne jest przestrzeganie przez lekarza właściwej techniki iniekcji, wykonanie 5 minutowego ręcznego masażu w celu dokładnego rozprowadzenia produktu, a także unikanie iniekcji domięśniowych (szczególnie wokół oczu i ust). Przez 5 dni po zabiegu pacjentom zaleca się samodzielne wykonywanie masażu miejsc, w które podano preparat (5 razy dziennie przez 5 minut). Najlepsze efekty przynosi seria 2-3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Hydroksyapatyt wapnia ( Crystalys,Radiesse)

Hydroksyapatyt wapnia to preparat, który składa się z mikrosfer hydroksyapatytu, zawieszonych w nośniku żelowym (w stosunku 30% do 70%). Jest bezpieczny i biokompatybilny, dlatego przed zabiegiem nie trzeba wykonywać prób uczuleniowych. Hydroksyapatyt wapnia ma identyczny skład, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. Jest wykorzystywany do przeprowadzania natychmiastowej i długotrwałej korekcji owalu twarzy oraz wypełniania zmarszczek. W miejscu podania preparatu następuje zainicjowanie produkcji nowych włókien kolagenowych. Preparat ten jest przeciwwskazany do iniekcji w ruchome obszary twarzy, czyli usta, okolicę nad krawędzią oczodołu, czy do korekcji zmarszczek czoła.

Stymulatory tkankowe – różnice:

  • hydroksyapatyt wapnia dają natychmiastowy odtwarzania objętości, skorygowania bruzd i zagłębień,
  • kwas L-polimlekowy daje stopniowy efekt przywrócenia objętości – pojawia się w przeciągu kilku miesięcy,
  • preparat z kwasem L-polimlekowym należy przygotować na minimum na 24 godziny przed zabiegiem, pozostałe dwa wypełniacze są gotowe do podania zaraz po otwarciu,
  • hydroksyapatyt wapnia zaleca się do stosowania w okolicy twarzy, powierzchni grzbietowej rąk, nie stosuje się go na szyję dekolt i inne części ciała,
  • kwas L-polimlekowy z powodzeniem stosuje się do augmentacji dolnej części twarzy,

Wskazania do zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych

  • korekcja fałdów nosowo-wargowych,
  • modelowanie policzków,
  • wypełnianie linii marionetki,
  • korekta linii żuchwy i okolicy podjarzmowej,
  • korekta kształtu nosa i brody.

Przeciwskazania do zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • aktywna infekcja Herpes,
  • uczulenie na składniki preparatu,
  • choroby autoimunlogiczne

Nici PDO

To syntetyczne monofilamentowe włókna.

Zbudowane są z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią.Zaletą tych nici jest bardzo płynne przejście przez tkanki, dzięki czemu eliminuje się uszkodzenie struktur podczas implantacji. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 – 210 dni. Stosowane są od wielu lat, m.in. w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, chirurgii ogólnej. Materiał jest atraumatyczny i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Te nici liftingujące, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę,  dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry.

ZALETY ZABIEGU:

  • Bezpieczeństwo
  • Brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
  • Natychmiastowe wyniki
  • Wysoka skuteczność
  • Brak nacięć i blizn
  • Nici są całkowicie wchłaniane
  • Możliwość powtórzenia procedury
  • Brak widoczności i wyczuwalności nici


Procedura wykorzystania nici liftingujących  jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej. 

Wskazania do zabiegu nićmi liftingującymi

TWARZ

  • Poziome i pionowe zmarszczki czoła
  • Lifting czoła
  • Obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
  • Wiotka tkanka, opadające brwi
  • Dolna powieka – worki pod oczami
  • Policzki
  • Wyraźny fałd nosowo-wargowy
  • Rowek policzkowo-jarzmowy
  • Fałd podbródkowy
  • Fałd marionetkowy (linie marionetki)
  • V lifting
  • Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
  • Fałd skóry na policzku
  • Pomarszczone policzki

CIAŁO

  • Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
  • Ujędrnianie i kształtowanie piersi
  • Zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach
  • Niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji)
  • Otyłość – ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Choroba nowotworowa
  • Otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Terapia przeciwzakrzepowa

Mezoterapia igłowa – rewitalizacja i poprawa nawilżenia skóry

Czym jest mezoterapia igłowa?

Spectrum stosowania tej zaawansowanej terapii jest bardzo szerokie. Odpowiednio dobrany preparat podziała na suchą, ziemistą skórę, ze śladami po przebytym trądziku lub przebarwieniami posłonecznymi.

Zabieg mezoterapii z zastosowaniem odpowiedniego koktajlu składników można stosować na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, oraz ciało w celu poprawy napięcia skóry lub niwelowania cellulitu. 

Mezoterapia ma swoje zastosowanie w terapii wypadania włosów celem poprawy ich kondycji i stymulacji wzrostu.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa ( z ang. needle mesotherapy) jest jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych.

W medycynie estetycznej do mezoterapii wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia słynie z różnorodnego zastosowania. Zabieg ten stosowany jest m.in. w celu odżywienia i poprawy naturalnego nawilżenia skóry.

Sposób terapii jest tak skonstruowany, aby oddziaływać na najgłębsze warstwy, czyli na skórę właściwą.
Efekty, które można otrzymać są ściśle uzależnione od preparatu, który zostanie zastosowany.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

W zależności od celu, w którym pacjent zgłasza się do gabinetu, dobierana jest odpowiednia substancja czynna. Zabieg przeprowadza wykwalifikowany kosmetolog.

W zależności od potrzeb pacjenta zasadnicza część zabiegu może być poprzedzona nałożeniem kremu znieczulającego.

Istotą zabiegu mezoterapii jest wprowadzenie w głębsze warstwy skóry, odpowiednio dobrane preparaty, czyli koktajle na bazie kwasu hialuronowego wraz z witaminami i aminokwasami, mające zadziałać nawilżająco, regenerująco i odżywczo. Kosmetolog wykonuje serię nakłuć igłą, podczas których wstrzykuje odpowiednio dobrany preparat.

Efekty zabiegu mezoterapii. Mezoterapia słynie z efektywnego odżywienia i głębokiego nawilżenia skóry. W efekcie nasza skóra doświadcza rewitalizacji.

Odżywienie skóry twarzy następuje w wyniku uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Mezoterapia wspomaga mikrokrążenie i stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, dlatego zwiększa się napięcie skóry i pacjent odczuwa poprawę w jej elastyczności. Zabieg wzmacnia naskórek, co redukuje zasinienia pod oczami. Skóra jest rozjaśniona i zostaje wyraźnie odmłodzona.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-6 zabiegów. Powinny odbywać się cyklicznie co 1-4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu kuracji, raz na kilka miesięcy.Okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii

Po zabiegu szczególnie mezoterapii igłowej, może wystąpić kilkudniowy obrzęk. Czasami pojawiają się siniaki, których czas gojenia wynosi około 7 dni.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu rewitalizacji skóry

O właściwych efektach i ich utrzymaniu się decyduje systematyczna powtarzalność zabiegu mezoterapii. Najlepsze rezultaty otrzymamy po serii 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 1-4 tygodni zależnie od preparatu. Warto również zdecydować się na zabiegi przypominające w ciągu roku.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, mezoterapia ma swoje przeciwwskazania. Nie powinno się go przeprowadzać w przypadku następujących stanów czy chorób:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • cukrzyca
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne substancje zawarte w preparatach do mezoterapii.

Świetne efekty w walce z łysieniem daje mezoterapia igłowa. Zabiegi polegają na podaniu substancji aktywnych za pomocą specjalnej igły. Zabiegi są skuteczne, a przy tym bezpieczne i bezbolesne. Stosuje się je we wszystkich rodzajach łysienia. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów należy wykonać około 4 – 7 zabiegów.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Mezoterapia igłowa głowy wykonywana jest u osób:

  • zmagających się z nadmierną utratą włosów,
  • łysieniem.

Mezoterapia igłowa nie powinna być wykonywana w takich sytuacjach, jak:

  • ciąża
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Mezoterapia skóry głowy- efekty

Mezoterapia igłowa skóry głowy skutkuje zatrzymaniem wypadania włosów oraz pobudzeniem wzrostu nowych.

Mezoterapia igłowa efekty uboczne ma bardzo nieznaczne. U wielu osób nie występują one w ogóle. U niektórych pacjentów obserwuje się zaczerwienienie i podrażnienie, które znikają w większości przypadków po kilku godzinach.

Po zabiegu można powrócić do codziennych zadań. Nie ma konieczności pielęgnowania skóry w specjalny sposób.

Baby botox /Mezobotoks

Baby botox (inaczej mezobotoks, botox-lift) to nowoczesne i bardzo specyficzne podejście do zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Istotą zabiegu jest podawanie bardzo małych porcji toksyny botulinowej w formie mezoterapii “na grudkę”. Toksyna podana w ten sposób nie działa na mięśnie, w związku z czym nie powoduje ich czasowego porażenia, ale działa na zakończenia nerwowe obecne w skórze. Pozwala to uzyskać bardzo naturalny efekt korekcji przy w pełni zachowanej mimice. Jest to również doskonała metoda profilaktyki starzenia się skóry.

Procedura ta stanowi połączenie dwóch metod – usuwania zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej z biorewitalizcją skóry, jaką daje mezoterapia igłowa. Ze względu na bardzo małe porcje toksyny w pojedynczej iniekcji, zabieg może być przeprowadzony na dużej powierzchni skóry,co pozwala na jednolite wygładzenie skóry.

W efekcie zabiegu dochodzi do poprawy napięcia i jędrności skóry, wygładzenia zmarszczek, redukcji rumienia. Wszystko to sprawia, że skóra odzyskuje młodszy, zdrowy, promienny i świeży wygląd.

Baby botox jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień wykorzystują bogatą mimikę twarzy.

Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem powierzchni skóry kremem znieczulającym. Toksyna botulinowa jest rozpuszczana i odpowiednio rozcieńczana, aby uzyskać pożądane jej stężenie. Mikroiniekcje wykonuje się w odstępach około 1 cm, preparat podaje się na grudkę.

Po zabiegu na skórze mogą pojawić się niewielkie krwiaki, miejscowy obrzęk. W miejscach podania preparatu widoczne są niewielkie grudki, które wchłaniają się w ciągu kilkudziesięciu minut do kilku godzin.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach. Pełny efekt pojawia się po około dwóch tygodniach od iniekcji i utrzymuje od 3 do 6 miesięcy. Zabieg można powtórzyć najwcześniej po około 3 miesiącach.

Wskazania do zabiegu

  • wiotkość skóry i utrata elastyczności,
    zmarszczki pod oczami, na szyi i dekolcie,
  • skóra zmęczona i wysuszona,
  • skóra dojrzała pokryta drobnymi zmarszczkami,
  • rumień naczynioruchowy.

Przeciwwskazania :

  • ciąża, karmienie piersią
  • miesiączka
  • choroby układu sercowo- naczyniowego
  • uczulenie na albuminę ludzką
  • przewlekłe choroby autoimmunologiczne
  • przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych
  • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych
  • choroby płytki mięśniowo-nerwowej
  • zażywanie leków regulujących akcję serca, np chinidyna
  • choroby układy nerwowego, np choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane,choroba Parkinsona itp.

WYPEŁNIENIA KWASEM HIALURONOWYM

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Pełne, namiętne i wyraziste usta, to atrybut, ale i marzenie wielu kobiet. Dzisiaj marzenie te jest już w zasięgu każdej z nas.
Zapraszam na zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym usieciowanym. Jest to zabieg zalecany dla osób borykających się z problemem zbyt małych ust, w celu zmiany ich kształtu, wielkości, korekty asymetrii, nadania proporcji jednej wargi względem drugiej, zmniejszenia zwiotczenia powstałego na skutek starzenia się, a także dla poprawy nawilżenia i sprężystości. Usta po zabiegu stają się bardziej uwydatnione, symetryczne, o wyraźnym kształcie i głębszym kolorze. Pracujemy tylko i wyłącznie na najwyższej jakości, sprawdzonych, atestowanych preparatach, a wypracowane przez nas w toku wieloletniej praktyki metody ich aplikacji, minimalizują możliwość wystąpienia jakichkolwiek powikłań oraz długotrwałej rekonwalescencji. Wypełnianie zmarszczek poprzecznych czoła, lwich zmarszczek, „kurzych łapek”, bruzd nosowo-wargowych Wypełnienia zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym usieciowanym są bezpiecznym zabiegiem niechirurgicznym poprawiającym naszą urodę. Możemy nim wypłycić niemal każde utrwalone zmarszczki mimiczne, które z wiekiem pogłębiają się na naszej twarzy. Niekwestionowaną zaletą kwasu jest fakt, iż po aplikacji preparatu nie występuje zjawisko paraliżowania mięśni, (jak ma to miejsce przy botoksie), przez co w pełni zachowujemy naturalną mimikę twarzy. Zmarszczki zostają wyraźnie wypłycone, a twarz nabiera o wiele młodszego wyglądu. Jest to zabieg z jednej strony niezwykle dyskretny, z drugiej dający wiele satysfakcji z widocznych zmian. Polecany w szczególności osobom, które cenią sobie naturalny wygląd, pragnących w sposób subtelny cofnąć czas. W przypadku bardzo głębokich, utrwalonych zmarszczek (wiek, duża ekspresja mimiki), polecamy wypełnienie kwasem hialuronowym, jako zabieg wspierający ostateczny efekt botoksu (np. głęboko utrwalone lwie zmarszczki).

Przeciwwskazania:

– ciąża i okres karmienia piersią

– aktywny proces choroby nowotworowej

– tendencja do bliznowców

– aktywna opryszczka lub inne choroby wirusowe skóry

– niewyrównana cukrzyca

– choroby autoimmunologiczne (konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie)

– bezwzględnie nie można mieszać preparatów tzw. „twardych” z „miękkimi”. Kwasu hialuronowego kategorycznie nie powinno stosować się na wypełniacze permanentne i semipermanentne (np. na sylikon lub aquamid)

Kosmetyczne wybielanie zębów.

System wybielania zębów PureLite Non-Peroxide to system wybielania na bazie nadboranu sodu.Polega na nałożeniu żelu na zęby aplikatorem, a następnie lampa LED, eminująca zimne niebieskie światło o parwidłowo dobranej długości fal, aktywuje zawarte w nim związki.

Kto może poddać się zabiegowi wybielania zębów?

Zdecydowana większość osób może poddać się zabiegowi wybielania zębów. Bardzo rzadko zabieg ten może nie przynieść spodziewanych rezultatów w przypadku gdy przebarwienia na zębach spowodowane są stosowaniem tetracykliny (szary nalot) oraz osób mających sztuczne zęby, licówki, korony, lakiery, porcelany, kompozyty.

Metoda ta działa wybielająco tylko na naturalne zęby, efekt utrzymuje się ok.1-1,5 roku. Ta technika wybiela zęby natychmiastowo bez efektow ubocznych .Nie uszkadza zębów, nie powoduje nadwrażliwości zębów nie uszkadza dziąseł .Wybielanie następuje podczas jednej sesji w niecałą godzinę (żel nakładany jest 3 razy po 15 min).

PureLite Non-Peroxide to system wybielania na bazie nadboranu sodu. Polega na nałożeniu żelu, a następnie lampa Led aktywuje zawarte w nim związki. Ta technika wybiela zęby natychmiastowo bez dodatkowych efektów ubocznych. Nie uszkadza zębów, nie powoduje nadwrażliwości zębów i daje najlepszy możliwy rezultat.

Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża lub okres karmienia
słabe szkliwo lub odwapnienia spowodowane nadużyciem fluorków
paradontoza, której towarzyszy zapalenie dziąseł lub ich zły stan
osoby z aparatem ortodontycznym
osoby z chorobami zębami
osoby poniżej 18 roku życia.